Laviho první víkend v kinech? Lepší než Anděl Páně 2, Ženy v běhu či Vlny

Předchozí sportovní komedie Vyšehrad: Fylm, která navázala na internetový seriál z roku 2016 a speciální střih Vyšehrad: Seryjál, měla premiéru před třemi lety. Celkem zaznamenala přibližně 700 tisíc diváků a na tržbách získala téměř 110 milionů korun. Vyplývá to z údajů na webu Unie filmových distributorů (UFD).

Film Vyšehrad Dvje se tak může pyšnit jedním z nejlepších víkendových nástupů za poslední dobu. Jen od roku 2010 překonal první víkendy filmů, jako byly Anděl Páně 2 (188 005 návštěvníků), Ženy v běhu (177 682) nebo Vlny (72 660).

Na druhém místě skončil dosud vedoucí americký dobrodružný a akční snímek Minecraft film, který za tři týdny zaznamenal téměř 616 tisíc zejména mladých diváků. Třetí příčku obsadil po svém vstupu do kin americký horor Hříšníci, který o premiérovém týdnu navštívilo 5 tisíc diváků. Čtvrtá byla česká komedie režiséra Petra Zahrádky Jak se nám to mohlo stát?, kterou si o víkendu nenechalo ujít přes 5 100 návštěvníků. Další novinkou uplynulého týdne byl americký špionážní film Amatér, kterému k pátému místo stačilo téměř 3 100 diváků.

Z českých titulů se v první desítce ještě na šestém místě umístila romantická komedie od režiséra a scenáristy Martina Horského Moře na dvoře, kterou za sedm týdnů vidělo 137 500 lidí.

Od čtvrtku 24. dubna kina nabídnou další premiéry, mezi nimiž je pokračování amerického akčního thrilleru Zúčtování 2, americký horor odvozený ze stejnojmenné videohry Until Dawn, německé válečné drama S láskou, Vaše Hilde a francouzské drama o dospívání Nebroušený diamant.

Uvedou také francouzský rodinný snímek Panda a já, snímek Zlatá cesta zachycující vítězné tažení českých hokejistů na loňském mistrovství světa v Praze, hudební dokument z vystoupení slavné kapely Pink Floyd, který se odehrává bez publika v ruinách starověkého římského amfiteátru Pink Floyd at Pompeii – MCMLXXII, film cestovatele Dana Přibáně Žlutou žábou do země modrého nebe, český dokument Zlatý plán a dokument Tomáše Polenského Pohřbené naděje, jehož námětem jsou pozůstatky uranových dolů a pracovních táborů v Kyrgyzstánu.

Adblock test (Why?)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *